Районний семінар учителів історії
28 листопада 2016 року в Благодатненській загальноосвітній школі I-III ступенів відбувся районний семінар учителі освітньої галузі «Суспільствознавство». Тема семінару: «Трансформація традиційних методів навчання і виховання за допомогою інноваційних технологій в умовах соціалізації навчального процесу для формування компетентної особистості». Головною метою семінару було розкриття методичних засад використання інноваційних технологій як дієвого чинника активізації пізнавального інтересу учнів старшої школи на уроках історії; підвищення професійної компетентності учителів суспільствознавчих дисциплін щодо створення умов формування соціально зрілої, національно-свідомої, духовно-багатої особистості школярів; розширення знань педагогів щодо розвитку креативності й практичних умінь учнів засобами медіаосвіти.
Учасники семінару відвідали та обговорили урок історії України в 10 класі «Життя на фронті і в тилу», брали участь у фрагментах психологічного тренінгу, що підготувала учитель історії Близнюк Т.П.; під час практичного заняття «Інноваційні технології на сучасному уроці історії», що провела учитель Богунова Т.М., педагоги виявили високу активність і компетентність, продемонстрували співпрацю педагогів.
Лора Білоус, учитель-методист Скадовської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, проаналізувала зміст та якість перевірки олімпіадних робіт І етапу з історії та правознавства, надала методичні поради та рекомендувала використовувати в роботі «Методичні поради по підготовці учнів до предметних олімпіад», укладені комунальною установою «Скадовський районний методичний кабінет».
Методист комунальної установи «Скадовський районний методичний кабінет» Тетяна Кейдалюк презентувала методичний бюлетень із питань «Технологія розвитку критичного мислення як засіб формування творчих та пізнавальних здібностей учнів» та «Формування складників предметної історичної компетентності на уроках історії».
На завершення семінару учасники обмінялись думками, методичними ідеями щодо застосування технології критичного мислення, інтерактивних форм організації пізнавальної діяльності учнів під час навчальних занять з історії, проведення інтегрованих уроків; накреслити перспективи розвитку форм, що сприяють творчому поступу як учнів, так і вчителів; ухвалили відповідні рекомендації.
Матеріали семінару дивіться за цим посиланням →
Кейдалюк Т.Л., методист комунальної установи
«Скадовський районний методичний кабінет»